
Maci csoport
Csoportunkban autizmus spektrumzavarral élő gyermekeket fogadunk. A tematikánk, hogy a gyermekek, kis létszámú, egyénre igazított protetikus, struktúrált környezetben töltik a mindennapjaik nagyrészét, de a gyermek fejlettségi szintjéhez igazodva nap közben, pedagógiai asszisztensünk segítségével bekapcsolódhatnak az integrált csoportjaink szabadjátékába, tervezett tevékenységeibe, közös programjaiba, mind addig amíg a gyermekek igényeit relevánsan támogatják az adott szociális helyzetek. Ha a gyermekek elfáradtnak vagy szenzorosan túl töltődnek, akkor a pedagógiai asszisztens kollégánk kíséretével visszatérnek a számukra bejósolhatóbb, ingerekkel kevésbé telített saját csoport szobájukba. Ezért is hívjuk magunkat Átmeneti csoportnak, mert az autizmus specifikus nevelési struktúra és az integrációs nevelési környezet puha átmenettel átjárható óvodánkban a csoportunkba gyermekek számára. A csoportban egy autizmus pedagógiája szakirányon végzett gyógypedagógus, egy óvodapedagógus, egy pedagógiai asszisztens és egy óvodai dajka néni dolgozik.
Jelenleg tiz kisgyermek jár a csoportunkba. Egyéni fejlődési szinthez létre hozott napirend, idő struktúráló timerek, vizuális prontok, protetika, szociális történetek, folyamatábrák, AAK teszi a gyermekek számára be jósólhatóbbá a napi tevékenységeket, önállóan használhatóvá az általuk használt közösségi tereket. A csoportszobánkban szenzoros szoba található labdafürdővel, szenzoros fejlesztő labdákkal, szenzoros matató falakkal, szenzoros világító asztali panellel-hozzá tartozó érzékfejlesztő eszközökkel, hallásvédelmet szolgáló fültokokkal, súlyozott játékokkal, fényfüggönnyel, színváltós fénygömbökkel, buborék oszloppal, puhakeretes tükörrel felszerelt. A MOZGÁS-KOTTA fejlesztő módszert beépítjük a napi tevékenységeinkbe.
A fejlesztő órákat az EGYMI utazó gyógypedagógiai tanárai végzik. Hetente egyszer a gyermekeink kutyaterápiás órán is részt vesznek, ami az irányított figyelmüket, feladattudatukat, feladattartásásukat, szociális kapcsolat teremtésüket fejleszti.
Hitvallásunk, hogy elfogadással, szakmai tudatossággal, korszerű fejlesztő módszerekkel-eszközökkel, kooperatív szakmai együtt működéssel tudjuk a legtöbbet tenni a ránk bízott gyermekekért!
